ŠK Kuřim

Zpráva

Rodiče, dopisovatelé a příznivci :-)
obrazek Tento web čeká na vaše zprávy, informace a komentáře! Vůbec se toho nebojte, naši šachovou komunitu zajímají i informace zdánlivě nešachové (např. že jste byli jako doprovod na turnaji, že jste tam podnikli cyklo výlet, sběr kešek, návštěvu restaurací apod.) Pokud navíc připojíte odkaz např. na výsledkovou tabulku turnaje, tak to bude už naprosto ideální.

Shrnu, jakým způsobem můžete dávat informační příspěvky na náš web:

A) Do hlavních zpráv (záložky "zprávy", "mládež", "škola"):
1. registrujte se (příslušné tlačítko vlevo na záložce "administrace"). Počkáte si na mail, potvrzující dokončení registrace.
2. Tlačítkem "vložit zprávu", které je pod logem KME (vpravo nahoře) otevřete formulář, kam napíšete vše potřebné a pak úplně dole tlačítkem zprávu odešlete. Návod pro vyplnění je uveden přímo na tomto formu. Pokud po novém zobrazení příslušné záložky Váš nový článek neuvidíte, nepanikařte a klávesou F5 si znovu ze serveru načtěte obsah webu.
3. Zveřejněnou zprávu můžete dodatečně opravit (zelenou fajfkou vlevo pod zprávou, v nově otevřeném okně úplně dole pod článkem provedete opravu textu) nebo smazat (červeným křížkem vpravo pod zprávou).

B) Do komentářů k hlavním příspěvkům (tady lze psát i bez registrace): kliknutím na nápis "komentáře" dole pod každou zprávou se otevře článek v novém okně, kde dole je pole, kam napíšete komentář. Neregistrovaní dopisovatelé však musí uvést heslo tam v nápovědě uvedené. Tento komentář nejde již opravit nebo smazat.

D) Do stručných tenkých sloupečků vpravo na hlavní stránce
- Kliknutím na "Přidej zprávu" v záhlaví sloupečku napíšete krátké info. Tady není nutná registrace.Tento záznam zde vložený již nelze opravit nebo smazat.

C) Přidat fotky samostatně jako fotogalerii:
- návod je uveden na záložce Administrace v článku "JAK VKLÁDAT VAŠE FOTKY DO ALB".

D) Lajkovat a sdílet na Facebook:
- návod je uveden na záložce Administrace v článku "Být či nebýt? Oč že tu vlastně běží?"

E) Do kalendáře na záložce "právě se hraje":
- na řádku s nejbližším datem klikněte vlevo na zpětnou šipku a objeví se formulář pro vložení údajů. Pro uložení infa musíte být registrovaní. Opravit a smazat lze opět zelenou fajfkou a červeným křížkem.

F) Zajímavé partie či jejich fragmenty odehrané kuřimany:
- na záložce "Partie" tlačítkem "Přidat partii" je otevřen formulář, kam ze svého PC tlačítkem "Vybrat soubor" stáhnete soubor s partií. Soubor s přílohou .pgn umí vytvářet většina šachových programů. Pro uložení na náš web musíte být registrovaní.

A jakým způsobem si případně snadno zjistit, zda se na šachovém webu na některé ze záložek objevilo něco nového?
- na úvodní záložce webu se automaticky plní info v sloupečku "Novinky".
- pokud víte, jak využít RSS zdroj pro načítání těchto zpráv do svého prohlížeče nebo svého mobilu, tak adresu RSS zdroje objevíte kliknutím na oranžovou ikonku. Pokud ještě nevíte, jak lze RSS využít, tak si to vygůglujte.
Pro mobil musíte ale hledat aplikace určené pro Android, popř. pro systém, který na mobilu máte.
Jan Kolařík | 26/May/2018 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 3357 | Komentáře |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Copyright (c) 2006 - 2023 KolJa & Gonzmen