ŠK Kuřim

Zpráva

27.02.2022 KP2B ŠK Kuřim E - ŠK 64 Brno 1:7
Upoutávka Souběžně se na Kotelně hrálo utkání našeho Áčka (gratulujeme k jejich výhře) a díky nim tak sledování ostatních rozehraných partií bylo tentokrát veselejší :-)

Nastoupili jsme v sedmi (Broňka nám odčerpalo právě Áčko, ale Broňkovi děkujeme za logistiku našeho materiálu). Už při pohledu na soupisky bylo všem dopředu patrné, že se jedná o jednostrannou záležitost a my to můžeme jen zdržovat.

Na první desce Jirka oznamuje při příchodu, že musí za chvíli odejít a že brzy nabídne remízu nebo se vzdá. Soupeř remízu přijímá; trochu se sice divil, že to po zahájení zrovna začalo být zajímavé a tak ještě jednou díky tímto panu Marešovi za jeho pochopení.

Na druhé šachovnici Tom sice dohrává partii jako předposlední, ale už od zahájení byla převaha soupeře zjevná a lepší pěšcovou strukturu využil k přesunu svého krále tam, kde se rozhodovalo. Jezdcová koncovka pak s už pěšcem míň a horším králem prostě byla dlouhodobě neudržitelná.

Já na třetí jsem původně hrát neměl (bowlingový noční 12 hodinový půlmaratón v Tišnově končil v 9:00 ráno), ale nedostatek hráčů prostě velel se účastnit. Průběh se trochu podobal mému utkání s Univerzitou, tj. málo tahů za strašně dlouhou dobu a divení se soupeře, proč v lepší pozici nabízím remízu.

Na čtvrté desce hrál František. Tady ho musím pochválit. Minule jsem se mu snažil vysvětlit, že partii fakt nemusí odsedět a odblicat to, že se má naučit pít kávu, jít si ji uvařit, podívat se na partie ostatních a v klidu a pomalu hrát. Kafe sice pořád nepije, ale už po svém tahu vstával a občas se od partie i vzdálil! A bylo to poznat. Soupeř pak již za rozhodnutého stavu nabízel remízu. Franta odmítl s tím, že když on nic nejde, tak se to pokusí vyhrát. Tahali to až do druhé hodiny. Občas to nevyjde. Nevyšlo to. Respekt.

U Luboše, Jary a Martina byl rozdíl výkonnosti vůči soupeřům už značný a tady prostě naši kavárníci byli bez šance.

Hrály se šachy v míru a v klidu. Může si člověk přát v dnešní době víc? Na výsledku utkání z tohoto pohledu vlastně vůbec, ale vůbec nezáleží!
Přílohy: Zpravodaj
Jan Kolařík | 28/Feb/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4199 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

To je možné, ale soupeř mohl trvat na dohrávání (když věděl, že Jirka musí odejít).
Jan Kolařík | 28_Feb_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4199/125444

Jirka nabízel remízu z pozice síly, stál lépe.
Majer Jiří st. | 28_Feb_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4199/125443

Copyright (c) 2006 - 2022 KolJa & Gonzmen