ŠK Kuřim

Zpráva

Jak jsme prohráli zápas a nejspíš i postup do KP1
Upoutávka Asi od úterý jsme se snažili poskládat sestavu na nedělní zápas, sestava se měnila každý den. Pvel M je na horách. Náhradník Fikejs. Áčko má málo lidí, takže pouštíme Vašíka. Filip má hotové zkoušky, takže nakonec může hrát. Onemocněl nám Mirek. Nakonec Áčko už bude mít o člověka méně, takže nám pouští Vašíka zpátky, že je jedno, jestli budou hrát v 7 nebo 6 lidech. Fikejs nakonec nemůže hrát, takže bude hrát Honzík Šetina. No, byl to boj, ale budeme hrát skoro v základu, v to jsme ani nedoufali.
Jako první dohrává asi po hodině Filip. Rychlá prohra. Ani jsem nestačila zaregistrovat, jak se to mohlo tak rychle pokazit. Ztráta jednoho pěšce, druhého, padla figura a je po partii. Nevadí.
Jako další dohrává Vláďa. Vláďa se vydal do divoké pozice plných taktických kombinací. Několik tahů vzájemně visí několik figur. Skončí nějaká vazba a zase vznikne nová. Soupeř napadne jednu figuru, Vláďa neuhne a napadne jinou figuru a takhle hrají několik tahů. Já bych to hrát nechtěla, hrozná pozice. :D Nakonec divoká série končí ztrátou kvality na Vláďově straně, ale má dvojici střelců. Nakonec Vláďa přehlíží jednoduchou vidličku na krále a nekrytého střelce. Vzdává. Škoda.
Tečeme 0:2
Honzík na osmičce nabízí soupeři remízu, Honzík to rozehrál hodně dobře, stojí lépe než soupeř. Soupeř obchází spoluhráče, dostává pokyn, aby dál hrál. Ale nakonec přijímá remízu, protože neví, co dál hrát. Ještě aby náhodou někde neprohrál. :D To je pěkná remíza.
Další vyhrává Tadeáš. Zase dokázal rovnou pozici dotáhnout do výhry. Letos má Tadeáš neskutečnou formu. :D Skóre sníženo na 1,5:2,5. Dobré.
Krupa dává partii za remízu. Myslela jsem si, že Krupa stojí celou partii líp. Hráli se opačné rošády a obě strany se snažili útočit. Nicméně soupeřův útok byl o něco rychlejší a Pavel se do toho nějak zamotal, takže to skončilo věžovkou a dávali si vzájemně věčné šachy, tak remíza.
Chybí 3 partie. Vašík přešel rychle do koncovky, kde měl dvojku střelců, kterou mu soupeř zničil, ale za cenu ztráty pěšce. Vašík druhým střelcem vykombinoval zisk dalšího pěšáka, takže hraje věžovku s dvěma pěšcema navíc a měl by to vyhrát.
Tak ještě partie moje a Kuby. Kuba má pěšce navíc, ale ještě mají hodně figur na obou stranách.
Moje partie se blíží do koncovky a musím udržet remízu, kterou mi soupeř nechce dát.
V zahájení jsem obětovala pěšce za vývin a aktivitu figur. A slabého pěšce na c4 při výměném dámském gambitu přece musím vždycky vzít, ten vždycky padne. Nevím, co se stalo, že prostě nepadl. A celou partii jsem táhla za slabší konec.
Bohužel se mi remíza udržet nepovedla. Soupeř mi obětoval kvalitu a prosadil volného pěšce podporovaného dvojicí střelců. Měla jsem věž a koně, ale nešlo zabránit katastrofě.
Poslední dohrává Kuba za stavu 3:4. Kuba musí vyhrát, jestli chceme aspoň uthrnout remízu. Kuba přišel o pěšce navíc. Každý má 4 pěšce, věž a koně, stejná pěšcová struktura, jasná remíza. Kuba se snaží to tahat a přechytračit soupeře. Kuba je ochotný ztratit pěšce za "útok". Nicméně soupeř se bojí a pěšce nebere. Ale je to stejně pořád remíza a domluvili se na remíze. Krupa se ještě snaží ukázat Kubovi, že to měl tahat, ale natahali to do prohry, nešlo to. :D
Takže nakonec jsme smolně prohráli 3,5:4,5. Byl to boj až do konce.
Nepovedlo se.
Takže nejspíš bude po postupu, ALE mohla by nám hodně pomoci Kuřim E. Stačí, když nasadí pořádnou palebnou sílu a zmasakrují Universitu. Uvidíme. Budeme jim věřit.
Přílohy: Příloha_1
Odkazy: vysledky
Daniela Dumková | 30/Jan/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4177 | Komentáře(3) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Budeme skromní a bude nám stačit remíza Kavárníků s Univerzitou. Zázraky se občas dějí, tak proč ne.

Děkuji,. Nervydrásající zní hodně dobře, tak příště. Ono se občas stačí podívat na Krupu a ty nervydrásající pocity tam jsou často. :D
Daniela Dumková | 30_Jan_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4177/125400

Danielo, velmi dobře se ty Vaše články čtou. Mě kdysi také velmi bavilo psát podobné zprávy ze zápasů. Vyvěšoval jsem je ale ne na síť, ale do dřevěné vitríny šachového oddílu před vlakovým nádražím... Velmi se mi líbla zejména Vaše předposlední věta a sloveso "zmasakrovat". Vzhledem k postavení družstev v tabulce mi přišlo jazykově velmi vytříbené. Já jsem míval hodně v oblibě adjektivum "nervydrásající". Doporučuji k využití... .
Pavel Šťastný | 30_Jan_2022 | IP: 176.53.191.49 | ID_zprávy: 4177/125399

Honzíkova remíza černými s 1865 je fakt bomba! Zdá se, že nám roste 2. Vašík. S tím masakrem od Kavárníků, si ale jistý nejsem.
Majer Jiří st. | 30_Jan_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4177/125397

Copyright (c) 2006 - 2022 KolJa & Gonzmen