ŠK Kuřim

Zpráva

Kuřim C - Loko C, Poslední zápas sezóny, zase suverénní výhra 4,5:3,5
KP2, 8.kolo, 27.02.2022 Sice je to poslední zápas, ale nesmíme pokazit tradici, kterou si držíme celou sezónu. Což znamená, že ráno v neděli jsou zase zmatky.
Krupa se rozhodl slavit narozeniny, takže Pavel má brát auto a nabírat lidi. Tadeáš nečte maily, takže v sobotu večer mu volá Krupa, že má hrát a má dojet po vlastní ose. Vláďa nereaguje na nikoho. Vašíkův táta píše, že Vašík hraje. Vašík sám za sebe píše, že nehraje. Zmatky nad zmatky.
Nevadí. Nicméně nastupujeme nakonec v sedmi lidech a já mám hrát jedničku. No děkuju pěkně. :D
Lokomotiva je kompletní. Takže z výkopu prohráváme 0:1. Bez komentáře.
Na dvojce proti sobě hrají trenéři mládeže. Je to hra kdo s koho. Kdo líp umí a učí šachy. Nicméně.. Bude asi nejzajímavější, když budu citovat, kdo co řekl v tu chvíli.
Pan Hurta odehrává 5.tah a nabízí remízu. Krupa: "Tak rychlou remízu neee.." Pan Hurta: "Nestojíme přece o to, aby nás Daniela potom zesměšnila v článku." Krupa: "Já už jsem zvyklej." Daniela: "Aspoň po 10.tahu remíza.." Pan Hurta: "Taková pravidla KP2 neurčuje, ale nevadí, zopakujeme si to v 10.tahu." :D
Pan Hurta odehrává 10.tah a nabízí remízu. Okolní šachovnice se začínají pochichotávat. Pan Hurta dostál svému slovo, to se musí nechat. Nicméně Krupa odmítá, že nee. O dva tahy později se sám Krupa ptá:" Chceš tu remízu? Pan Hurta: "To víš, že jo." Tak a je po partii. :D To teda byla zábava sledovat, jak dva trenéři odehrávají teorii zahájení a až se dostanou do střední hry a mají vymyslet plán hry a jak bude nejlepší pokračovat, tak si smírně podají ruce. Dokázali si, že oba dva teorii učí dobře a jdou radši na kafe/pivo. Asi proč ne, není to tak špatný nápad.
Pavel odchází od partie a říká Tadeášovi, že by taky měl rychle skončit. Chce si popovídat s Tadeášovým soupeřem, panem Kalendovským. Tadeáš dlouho nezahálí a nabízí remízu (poslouchá přece kapitána), soupeř ochotně přijímá. Už od počátku se Tádíka bál. Myslel, že se jmenuje Kotek. A co teprve Boček, to je ještě děsivější příjmení. :D No nevím, jestli nám ta Tadeášova výhra nebude chybět. U něj už se tak nějak předpokládají ty jedničky v zápise.
Krupa odchází, prý se máme ozvat, až dohrajeme. Kapitán a nechává nás takhle na holičkách.
Další končí Ondra. Nechává na sebe útočit a přehlíží taktiku a ztrácí dámu. To je patálie.
Prohráváme 3:1. S Lokomotivou nám nikdy nešlo vyhrávat..
Dohrává Pavel. Pěknou taktiku se snažil nacházet, soupeř viděl a snažil se bránit. Ale neubránil. Hezky se Pavel poučil z minulého zápasu a tuto partii dovedl k vítěznému konci. Jen tak dál i následující sezónu, pěkně se na to kouká. :D
Další vyhrává Tom, během partie sebral postupně soupeři 3 pěšce a nakonec ho pěkně přechytračil a soupeř se vzdal.
Je vyrovnáno 3:3 a dohrávají se 2 partie.
Můj soupeř přehlídl, že nekrytý pěšec je svým způsobem otrávený. Sebral pěšce a svázala jsem mu koně, takže se rozhodl radši ztratit věž než jen figuru za pěšce. Po pár tazích zahrál Sxg7, říkala jsem si, co jsem přehlédla.. Nicméně bylo v podstatě vynucené vzít na g7 a po šachu jen uhnout a dávat si pozor na maty na diagonále a1-h8. A když jsem si dávala pozor, tak z toho byla čistá věž navíc. Soupeř vzdoroval, ale po 42.tahu a závěrečné pozici (soupeř má pěšce navíc a já mám věž navíc) naznal, že opravdu už je to zoufalství a radši se vzdal.
Pár tahů zpátky má Filip nabídnutou remízu. Říkala jsem, že může remizovat. Jenže se bál o moji partii (viděl pěšce míň a neviděl věž víc), tak remízu nebral a snažil se hrát na výhru.
Měl pěšce navíc, kterého ztratil a najednou na g-sloupci má dvojpěšce a ještě bude rád za remízu. Soupeř udělal 40.tah, hodiny Filipovi hlásí - 00:00, je potřeba ručně nastavit hodiny, ale soupeř nabízí remízu. Už se mu nechce hrát. Což o to, nám taky ne.
Poslední remíza sezóny. Vyhráli jsme suverénně 4,5:3,5.
Já bych řekla, že takhle stresující výhry nemá žádné družstvo, byl by to tvrdě vydřený postup, kdyby to opravdu postup byl..

Slyšela jsem chválu na moje reporty. Já jen píšu o tom, co vidím. To Kuřim 'C' je samo o sobě dobrodružné družstvo. To se potom píšou samy tyhle srandy, co se nám dějí. :D
Je to škoda, měli jsme družstvo, které bylo schopné postoupit do KP1. Ale asi bychom nezvládli postavit 3 kuřimská družstva na KP1. Tak příští sezónu. A příští sezónu prý jedeme minimálně 2 družstva na postup. A já padám ze 3.desky na asi 6.desku. No dobře. Nebyla to úplně chválihodná sezóna. :D Uvidíme, jestli bude psát příští sezónu 3.deska reporty. Podle posledních informací od Krupy, ta 3.deska padá zřejmě na Vašíka. :D
Přílohy: vysledky
Daniela Dumková | 27/Feb/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4197 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

hmmm, slečno Danielo, k tomu poslednímu odstavci mě napadlo: Člověk plánuje a bůh se směje a chmurnější asociace - když uprostřed parného léta 1914 vypukla válka, tehdejší šachoví velmistři v Mannheimu (?) úplně vážně řešili, zda za těchto okolností pokračovat v turnaji...
Pavel Šťastný | 28_Feb_2022 | IP: 176.53.191.49 | ID_zprávy: 4197/125440

Ne,ne,jinak!: Daniela patří na jedničku, a beru ji do áčka.
Majer Jiří st. | 27_Feb_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4197/125438

Copyright (c) 2006 - 2022 KolJa & Gonzmen