ŠK Kuřim

Zpráva

Bitva v Ořechově skončila těsnou prohrou Áčka.
Upoutávka V sedmi, ale s Velmistrem, byla konečná varianta sestavy zhruba hodinu a půl před zápasem.
Co tomu ale předcházelo, to stručně popíši:
Omluvenky s nemocí nebo karanténou se tak rozmnožily, že jsem se ve čtvrtek rozhodl požádat kapitána domácích a vedoucího soutěže o přeložení zápasu. Domácí kapitán Pavel Kubát s přeložením problém neměl, jenže vedoucí soutěže přeposlal moji žádost na Republikové STK.
Reakce z STK mě dost šokovala. Připadlo mi, že se pisatel odpovědi rozhodl, mě svými podmínkami od žádosti odradit. No tak jsem mu vyhověl a žádost o přeložení zápasu stáhl. Poté jsem nahlásil kapitánu domácích, že pravděpodobně dojedeme nejprve v šesti, poté že v osmi (zdraví hráči co nemohli vyslyšeli mé prosby) poté znovu v šesti (další nemoc), a nakonec v sedmi, kdy nás na poslední chvíli doplnil nečekaně Radek Kalod.

K průběhu samotného zápasu:
Bojovný zápas nakonec rozhodla právě ta neobsazená poslední šachovnice.
Standa Věchet má famózní formu a černými vyrovnal na 1:1. Následovaly remízy po boji - Honza Košata a já. Výsledek lámaly partie Slávka, Jirky a Broňka. Bílými Slávek a Jirka prohráli, černými Broňa snížil na 4:3.
V poslední partii zápasu, Radek na jedničce zkoušel přetlačit černými Lukáše Kuchynku. Ten ale hrál skvěle a velmistra odpůlil a zajistil domácím výhru 4,5:3,5.

Nevím co bude dál, ale odkládat zápas v pandemii, mě už určitě nenapadne. :-)
Přílohy: Velmistr výsledky
Majer Jiří st. | 30/Jan/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4179 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Omlouvám se za svoje hnidopištví. Jako "jazykovědce-amatéra" mě zajímají některá slovní spojení. Jedno vůbec z nejzajímavějších jsou ta s "díky". Děkujeme za všechno - díky epidemii moru pomřela ve 14. století třetina Evropy, díky dvěma atomovým bombám Japonsko ve válce konečně kapitulovalo, díky pandemii a karanténě jsme dostali pokutu...Už jsem k tomu četl asi tak 150 satirických sloupků, ale "je to marný"...Co takhle vinou covidu, z důvodu pandemie... Ještě jednou se omlouvám...
Pavel Šťastný | 05_Feb_2022 | IP: 176.53.191.49 | ID_zprávy: 4179/125414

Jak jsem se několikrát vyjádřil, všechny soutěže jsou díky covidu a následné karanténě neregulerní a celý ročník by měl být anulován. Smutné je , že šachový svaz dělá mrtvého brouka.
Honza Číhal | 30_Jan_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4179/125398

Copyright (c) 2006 - 2022 KolJa & Gonzmen