ŠK Kuřim

Zpráva

Kuřim C vystřílela Střelice
KP2, 6.kolo, 16.01.2022 Milí šachoví přátelé, povím vám pohádku O Sněhurce a sedmi trpaslících.
V hlavních rolích ŠK Kuřim C.
Šmudla - Vašík, Prófa - Krupa, Kejchal - Filip, Rejpal - Kuba, Stydlín - Mirek, Štístko - Tadeáš, Dřímal - Vláďa, Sněhurka - Daniela
Bylo, nebylo, v nedaleké Kuřimi se trpaslíci nesešli včas na nádraží. Zkušení řidiči trpaslíci Krupa i Mirek mají zpoždění, nevadí. I poslední (Šmudla) Vašík se taky nakonec našel a jede se. Daniela (Sněhurka) už na ně netrpělivě čeká před školou ve Střelicích. Zápas začíná o 15 minut později, přičemž domácí sice protestují, ale nedávají žádné trestné minuty.
První vyhrává Mirek (Stydlín). Pozice po zahájení rovná, ale soupeř si nechal dát mat. Je hezké, jak Mirek hezky nenápadně vyhrává.
Potom dohrává Tadeáš (Štístko) a taky výhra! Koncovka nestejnopolných střelců, ale Tadeáš našel cestu za výhrou.
Třetí skalp si připisuje Kuba (Rejpal). Ten úplně otočil partii. Někde ve střední hře ztratil dva pěšce. Ve složitější pozici překombinoval soupeře a dobíral pěšce. A soupeře natolik zdeptal, že nakonec prohrál v koncovce.
Další dohrává Vláďa (Dřímal). Další výhra! Vláďa překvapil soupeře obětí jezdce na g7. Partie začala být divoká, soupeř ztratil otěže, rozpadla se pozice a VláĎa dává mat.
Po asi 3 hodinách hry vedeme 4:0. Tak ještě někde cinknout, nebo si podat v míru ruce a jde se dom.
Další dohrávám a prohrávám já (Sněhurka). Ve střední hře jsem tahala trošku za slabší konec, rozbila jsem si strukturu pěšců, že se jde do útoku. Nicméně soupeř se rozhodnul měnit, co se dá. A najednou přecházím do horší věžovky, kdy soupeř odmítá remízu (za stavu 0:1 pro nás), protože to s nimi nevypadá dobře. Nakonec z věžovky se stala prohraná pěšcovka.
V tížící časové tísni vyhrává Filip (Kejchal)! Ve střední hře získal jednoho pěšce, pak druhého, potom ještě jednoho pro jistotu a nakonec zisk i figury a soupeř vzdává. Uznává, že převaha je už dost silná.
Tak už jsme vyhráli! Ale ještě se bojuje na dvou deskách.
Vašík (Šmudla) "nechtěně" ve střední hře obětoval kvalitu, ale nakonec se to ukázalo jako dobrá oběť, protože to fungovalo. Soupeř později také odevzdává kvalitu a pozice přechází do lepší věžovky pro Vašíka. Vašík má sice pěšce navíc, ale nestíhá ho prosadit. Takže je to remíza, Vašík ještě chtěl zahrát posledním tahem oběť věžky za věžku soupeře. Ale nestihl, domluvili se na remíze.
Poslední dohrává Krupa (Prófa). Krupa získal pěšce navíc. Potom ho ztratil. Dalšího pěšce ztratil. A pro jistotu ještě jednoho věnoval soupeři, to jsou věci. Nicméně soupeř nemůže vyvinout jezdce z e8, buď mu brání vlastní pěšci, nebo ho Krupa drží pod tlakem. Evidentně ho ten jezdec štval, že neví, co s ním, tak ho věnoval Krupovi. Rázem se otáčí celá partii a Krupa vyhrává.
Je dohráno. 6,5 : 1,5.
A pohádka je to pro to, že pohádka vždycky dopadne dobře. I když Sněhurka (Daniela) je otrávená jablkem a prohraje, tak pořád jsou šikovní trpaslíci, co ten zápas vyhrají.
Daniela Dumková | 16/Jan/2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4171 | Komentáře(2) |

VÁŠ KOMENTÁŘ:

Login: Heslo:
INFO pro doposud neregistrované (i když je lepší se registrovat na záložce Administrace):
jako login napište své jméno a příjmení a jako heslo NAPIŠTE: host-kurim
(u neregistrovaných bude zveřejněna IP adresa.)
UPOZORNĚNÍ:
Pokud se nehodláte podepsat celým svým jménem, potom sem nepište.
Pokud hodláte psát vulgárně, potom sem také nepište.

Děkuji. :D .. Ale nee, já bych hrozně ráda chtěla vyhrát, akorát se nějak nedaří ..
Daniela Dumková | 20_Jan_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4171/125394

Sněhurko, hezky jsem se po ránu zasmál. Díky! A teď otázka za milion: Že Ty při partii věnuješ více času tomu jak napíšeš článek, než jak porazíš soupeře?
Majer Jiří st. | 17_Jan_2022 | Autorizováno heslem | ID_zprávy: 4171/125393

Copyright (c) 2006 - 2022 KolJa & Gonzmen